PLYNOVÉ KOTLE

Vysoká kvalita, dlouhá životnost, příznivé ceny

Dodáváme a instalujeme plynové kotle

Plynové vytápění a ohřev vody


U nás si kotel vybere každý

Plyn je jedním z nejpoužívanějších zdrojů vytápění v ČR a plynové kotle jedny z nejpoužívanějších kotlů na vytápění. Plynové kotle se hodí do každého typu domů, ať už to jsou starší domy, novostavby nebo rozsáhlé průmyslové komplexy. Například společnost DE DIETRICH vyrábí plynové kotle všech druhů, rozmezí výkonů plynových kotlů pro domácnosti a menší průmyslové prostory je od 5 do 49,5 kW. Plynové kotle určené pro kotelny mají rozsah od 64 až do 750 kW.

Ať už vybíráte nový plynový kotel z důvodu změny způsobu vytápění, nebo je již starý kotel neekonomický a potřebuje výměnu, měli byste vždy pečlivě zvážit, kterému z dnes nabízených výrobků dáte přednost. Jako dobré vodítko poslouží fakt, jak dlouho je výrobce daných plynových kotlů na trhu.


NABÍDKA KOTLŮ A DOPLŇKŮ
  • Plynové kotle kondenzační
  • Plynové karmy
  • Nepřímo ohřívané zásobníky
  • Odkouření plynových kotlů
  • Teplovzdušné plynové agregáty
  • Příslušenství plynových kotlů
  • Plynová topidla
Plynové kotle se dají třídit do různých kategorií. Při výběru vhodného plynového kotle je třeba si především rozmyslet, jestli chceme plynový kotel pouze na vytápění nebo i na ohřev teplé vody. Podle toho volíme typ i maximální výkon plynového kotle.

Další členění, podle kterého lze plynové kotle roztřídit, je způsob spalování plynu v kotli. Existují tedy plynové kotle konvenční a plynové kotle kondenzační. Kondenzační plynové kotle bývají dražší, ale jejich účinnost je vyšší díky dokonalému využití tepla spalin. Kondenzační plynové kotle se uplatní především v topných soustavách naprojektovaných přímo na tento typ kotle. Jejich využití je však velmi vhodné také ve starších topných systémech s velkým objemem topné vody (litinové radiátory, samotížné soustavy, staré ocelové potrubní rozvody).