REGULACE

Regulace spotřeby tepla a teplotního komfortu

Instalace moderních regulací spotřeby

Ekonomické a přesné řízení teploty


Systémy regulace

Systémy regulace teploty přináší úsporu nákladů. Nabízíme celou řadu prvků od termostatických ventilů až po elektronické řídicí systémy s přesným řízením teploty ve všech místnostech, kam je nainstalujete. Ovládat prvky regulace můžete i na dálku, čímž opět ušetříte. Než přijedete domů, tak si díky GSM modulu zatopíte.

Provádíme od měření a spotřeby energií (pasivní regulace) až k regulaci otopného systému, zajištění ekvitermní regulace (aktivní regulace) až k regulaci jednotlivých místností systémem IRC. Regulace rozsáhlých topných systémů a průmyslových kotelen. Vše se snažíme navrhnout s co největší úsporou pro zákazníka. Vhodně navržená regulace může uspořit až 20% nákladů na vytápění.

Jednoznačně dejte přednost funkčním termostatickým ventilům a hlavicím a kvalitně provedenému vyvážení topné soustavy. Zde totiž můžete ušetřit nejvíce.Posloupnost projektu:
  • výpočet - tepelné ztráty domu
  • hydraulický výpočet soustavy
  • osazení termostatických hlavic a výměna ventilů, instalace vyvažovacích ventilů atd.
  • vyvážení a regulační protokol
  • potom teprve jde na řadu výpočet zdroje a případné zásahy na něm.
Bezdrátové systémy zónové regulace spotřeby tepla s centrálním řídícím systémem jsou velmi vhodné do rodinných domů a bytů s větším počtem místností. Dky svým možnostem a dosahu signálu jsou vhodné také do administrativních a výrobních prostor, kde je požadavkem komfortní a jednoduchá obsluha, maximální úspora provozních nákladů a kde jsou vyšší požadavky na designové řešení interierových doplňků.

Autonomní elektronické hlavice a adaptéry mohou být jakožto samostatné prvky použity prakticky kdekoliv - od panelákových bytů, přes rodinné domy až po firemní prostory.